»چگونگی یادگیری زبان توسط کودکان (بخش سوم)


 

 

 

معمابرای این که در یادگیری زبان انگلیسی به کودکان کمک بیشتری بکنیم بهتر است روش های مبتکرانه و جدیدی را به کار ببریم.
1-
ساختن معما کار ساده ایست آن هم برای کودکان به این نمونه توجه کنید:


You can sit on it!! What is it؟
It’s white; you can eat it with bread in the morning What is it؟


اجازه بدهید همین سوال های ساده ذهن کودک شما را به سمت کلماتی که می داند ببرد. اگر در جواب سوال دوم شیر را نام ببرد معلوم است که سفید بودن و خورده شدن در صبح را متوجه شده پس یک بار دیگر سوال را تکرار کنید و این بار روی خوردن با نان تاکید بیشتری بکنید .

 

فراموش نکنید:

  1. او باید جواب را به انگلیسی بدهد
  2. در ازای پاسخ های صحیح جایزه را فراموش نکنید.
  3.  می توانید با این روش برای او یک صفحه بازی بسازید. ستون مارپیچ مانندی بکشید و آن را شماره گذاری کنید می توانید از خودش بخواهید تا اطراف آن را همان طور که دوست دارد نقاشی کند یا به صورت کلاژ از عکس روزنامه یا کتاب های باطله استفاده کنید تا صفحه جذاب تری داشته باشید. مثل یک جنگل، بیابان، مدرسه، بیمارستان و غیره. با توجه به این تصاویر و تعداد ستون ها و یا بدون ارتباط با تصاویر سوال هایی را به انگلیسی همانند بالا طرح کنید. سوال ها باید با توجه به میزان آشنایی کودکتان با زبان انگلیسی باشد پشت کارت ها را شماره گذاری کنید (بهتر است صصعروسک کوچک یا هر چیز کوچکی که برای این کار مناسب باشد به عنوان مهره استفاده کنید رسیدن به شماره بالاتر منوط به پاسخ به سوال شماره ای است که مهره در آن قرار دارد.
  4.  می توانید از 20 سوالی ها (برای کودکان تعداد 20 سوال زیاد است و بهتر است تعداد سوالات 10 عدد باشد) استفاده کنید. کلمه ای را در ذهنتان آماده کنید و از او بخواهید آنقدر بپرسد تا به جواب برسد. بهتر است از کلمات ساده استفاده کنید.
  5.  یکی از بازی های جالبی که خود ما نیز در زمان کودکی انجام می دادیم بازی بود که به عنوان مثال 5 خط کوچک پشت سر هم می کشیدیم و به دوستمان می گفتیم کلمه مورد نظر 5 حرف است. او می توانست تا 10 حرف را نام ببرد تا کلمه کامل شود اگر نمی توانست ما برنده می شدیم. شما نیز می توانید این بازی را در یادگیری زبان انگلیسی با کودکتان انجام دهید. این بازی مختص کودکانی است که با خواندن و نوشتن انگلیسی آشنایی دارند.

ارسال شده در دوشنبه 16 فروردین 1395 ساعت 1:57 قبل ‏از ظهر توسط info


{ بازگشت }