آکادمی زبان پانیذ


www.PanizAcademy.ir

 
یادگیری زبان جدید همیشه ایده‌ی جذابی است. این کار باعث می‌شود بتوانیداز فواید پشت سر گذاشتن مرزهای علوم لذت ببرید. یکی از مفیدترین زبان‌ها برای یادگیری، زبان انگلیسی است.
 
امروز، ۱.۵ میلیارد در نفر از سراسر دنیا به زبان انگلیسی صحبت می‌کنند. در سراسر جهان، انگلیسی انتخاب پیش‌فرض کشورها و صنایع مهم است. حتی ممکن است از این موضوضع شگفت‌زده شوید که برخی از کشورها به دلیل یادگیری زبان انگلیسی، بیش از پیش در دسترس شما قرار دارند. مزایی یادگیری انگلیسی بی‌شمار و وسیع است.
 
امروز می‌خواهیم از ۹ مزیت یادگیری زبان انگلیسی برای شما بگوییم که بی‌شک شگفت‌زده می‌شوید.
 
۹ مزیت اصلی یادگیری زبان انگلیسی
 
۱- مغز شما فعال و قدرتمند می‌ماند
 
یادگیری هر زبانی باعث فعال و به چالش کشیده شدن مغز شما می‌شود. در واقع فعالیت الکتریکی و اندازه‌ی مغز شما هنگام یادگیری زبان جدید تغییر می‌کند. مهم نیست از چه سنی شروع می‌کنید، همیشه برای یادگیری یک زبان جدید، مزیت‌هایی وجود دارد. زمانی که تصمیم به یادگیری زبان انگلیسی می‌گیرید، به دلیل ماهیت پیچیده‌ی آن، نیاز به فعالیت بیشتر مغزتان دارید.
 
انگلیسی ترکیبی از چندین خاستگاه مختلف مانند آلمانی، لاتین و فرانسوی است. بی‌شک افرادی که به زبان‌های گفته شده صحبت می‌کنند در یادگیری انگلیسی جلوتر هستند و به عنوان مثال ژاپنی‌زبان‌‌ها در درک انگلیسی و آشنا شدن با آواها مشکل خواهند داشت. علاوه بر این، از آنجایی که هجی کردن کلمات انگلیسی در سراسر دنیا متفاوت است، یادگیری تلفظ صحیح لغات مشکل خواهد بود. اگر باور ندارید، از یک آمریکایی و یک انگلیسی بخواهید کلمه‌ی «آلومینیوم» را تلفظ کند.
 
در نتیجه اگر به دنبال این هستید که ماهیچه‌های ذهنی خود را تقویت کنید، انگلیسی بهترین گزینه است.
 
۲- ظرفیت بالقوه‌ی استخدام شما را بهبود می‌بخشد
 
شاید دنیا زبان جهانی نداشته باشد، اما انگلیسی زبان پیش‌فرض اشکال بی‌شماری از ارتباطات جهانی است. به همین دلیل است که یکی از مزایی یادگیری زبان انگلیسی افزایش احتما استخدام شماست. نه تنها باعث می‌شود ارزش رزومه‌ی شما بیشتر شود، بلکه شانس استخدام شما را افزایش خواهد داد.
 
سال ۲۰۱۴ نیروهای کاری که زبان دوم را روان صحبت می‌کردند، ۱۰ تا ۱۵ درصد دریافتی بیشتری داشته‌اند. در بخش‌های زیر انگلیسی زبانی است که حرف اول و آخر را می‌زند:
 
الف- کسب و کار
 
جهانی‌سازی باعث شده تا زبان در بخش‌هایی از دنیا در دسترس باشد که پیشتر این گونه نبود. در مقاله‌ای که به تازگی روی لینکدین منتشر شده است می‌بینیم ۹۰ درصد مدیران منابع انسانی، مدیران عامل و مدیران بازاریابی مدعی شده‌اند کارمندانی که به زبان انگیسی صحبت می‌کنند توانسته‌اند برای کسب و کار آنها مفید باشند. ادعای آنها به این دلیل است که زبان انگلیسی در کسب و کار جهانی اهمیت زیادی دارد و امروزه یکی از بخش‌های مهم هر کسب و کاری به شمار می‌رود.
 
ب- علم
 
همچنین اجتماعات علمی یکی از جوامع انگلیسی محور است. در موضوعات و مقالات منتشر شده، زبان انگلیسی را می‌بینیم که نشان از مزایای بی‌شمار یادگیری این زبان دارد.
 
ج- اینترنت
 
اینترنت که از دو کشور آمریکا و انگلستان شروع شد، همیشه برای آنهایی که انگلیسی می‌دانند فواید زیادی دارد. یکی از مزایای یادگیری انگلیسی این است که می‌تواند در شرایط فعلی به ۵۵ درصد از محتوای موجود در وب دسترسی داشته باشید. امروزه جواع دیجیتال به زبان انگلیسی روی اورده‌اند و یادگیری این زبان توانایی کلیدی در دنیای مجازی است.
 
۳- یکی از بهترین زبان‌ها برای یادگیری به منظور سفر است
 
اگر فکر می‌کنید زبان انگلیسی تنها به درد مکان‌هایی چون آمریکا، انگلستان و کانادا می‌خورد، سخت در اشتاه هستید. بیش از ۵۰ کشور در دنیا وجود دارد که به زبان انگلیسی صحبت می‌کنند. ضمن اینکه دیگر کشورها محاسبه نشده‌اند. در بسیاری از شهرها به ویژه شهرهای اروپایی، معمولا زبان انگلیسی زبان دوم غیر رسمی آنهاست و مهاجران و گردشگران می‌توانند بخشی از جامعه‌ی انها باشند. حتی در کشورهایی مانند چین که چندین میلیون نفر از بین جمعیت ۱.۳ میلیارد نفری این کشور به زبان انگلیسی صحبت می‌کنند، این فرصت وجود دارد که در برخی شهرها بتوانید با انگلیسی‌زبان ها صحبت کنید.
 
در ادامه می‌توانید به برخی مقاصدی نگاه بیندازید که در دنیا به زبان انگلیسی صحبت می‌کنند و شما از مزایای یادگیری به زبان انگلیسی بهره می‌برید.
 
آنتیگوآ و باربودا
استرالیا
باهاماس
باربادوس
بلیز
گرانادا
گویانا
نیوزلند
سنت لوییس
ترینیداد و توباگو
علاوه براین کشورهایی وجود دارند که به شدت از زبان انگلیسی استفاده می‌کنند:
 
سوئد
هلند
دانمارک
سنگاپور
مالزی
کره‌جنوبی
آرژانتین
۴- به شما کمک می‌کند تا در مدارس درجه‌ی بالا تحصیل کنید.
مانند فرصت‌های شغلی، یکی از بهترین مزایای یادگیری زبان انگلیسی استفاده از فرصت‌های تحصیلی است. اگر آرزو دارید به برخی از دانشگاه‌های رده بالا مانند هاروارد، استنفورد، آکسفورد، کمبریج یا ام‌آی‌تی دسترسی داشته باشید، باید انگلیسی بدانید. انتظار می‌رود حدود ۲ میلیارد نفر از مردم دنیا طی یک دهه‌ی آتی، زبان انگلیسی را بیاموزند.
 
اگر به طور جدی به دنبال ورود به دانشگاه‌های گفته شده هستید، باید زبان بومی را بدانید. این به این معنی نیست که غیرانگلیسی‌زبان‌ها نمی‌توانند وارد دانشگاه شوند، اما باید بدانند با چالشی جدی روبه‌رو هستند.
 
۵- نویسنده‌ی بهتری می‌شوید
 
یکی از بهترین روش‌های یادگیری زبان جدید، نوشتن است. هر چه بیشتر بنویسید، بیشتری در معرض یادگیری زبان جدید قرار می‌گیرید. این کار به درک مطلب و در نهایت خلاقیت شما کمک می‌کند.
 
در فضای کلاس، نوشتن کمک می‌کند اساس یک زبان جدید را بیاموزید. به روزهای اول مدرسه خود فکر کنید. چه میزان از روی الفبا و جملات پایه مشق می‌نوشتید؟ همین موضوع برای یادگیری زبان جدید به عنوان یک بزرگسال ضروری است. در عوض، این کار به صورت مداوم کمک می‌کند کلمات ساده را آموخته و دانش خودتان را بسازید. لغات ساده تبدیل به کلمات پیچیده‌تر می‌شود و خیلی زود وقتی تبدیل به یک نویسنده‌ی خلاق شدید می‌توانید کلمات توصیفی را بنویسید.
 
دقیقا مانند یک موسیقی‌دان، تا زمانی که تا زمانی که ساعت‌ها با یک ابزار کار نکنید، نمی‌توانید آن را درک کنید. این موضوع در مورد زبان انگلیسی صدق می‌کند. از همین امروز نوشتن رو آغاز کنید و خیلی زود اثرات مثبت آن را ببینید.
 
۶- از ادبیات کلاسیک و فیلم‌های انگلیسی‌زبان لذت ببرید
 
طی چند قرن گذشته، بسیاری از کارهای کلاسیک دنیا در بخش فیلم و ادبیات به زبان انگلیسی تولید شده‌اند. در حالی که می‌توانید به کپی‌های ترجمه شده‌ی آنها دسترسی داشته باشید، اما بهتر است نسبت محصول نهایی حس واقعی داشته باشید. همین موضوع در مورد کارهای کلاسیکی که به زبان انگلیسی ترجمه شده‌اند نیز صادق است.
 
این ترتیب‌بندی از ترجمه های صورت گرفته درک آثار بزرگی از هنرمندان مشهور انگلیسی‌زبان مانند شکسپیر تا استفن کینگ را مشکل می کند. از هیچکاک تا اسکورسیزی، کارها بزرگی به زبان انگلیسی در بخش ادبیات و فیلم انجام داده‌اند که بهترین تجربه برای آنهایی است که به این زبان صحبت می‌کنند.
 
به همین ترتیب، یکی از مزایای یادگیری زبان انگلیسی درک فرهنگ عوام است. اگر بتوانید نکات بیشتری از فیلم‌های امروزی یاد بگیرید، بلافاصلاه موضوعی را به دست می‌آورید که می‌تواند با میلیون‌ها ادم ارتباط داشته باشد. خوشبختانه، بدین شکل به فرصت‌های تمرین کردن و حرف زدن بیشتری دسترسی خواهید داشت.
 
۷- مزایای مهاجرت
 
متاسفانه اگر نتوانید انگلیسی صحبت کنید، بای مشکلات زیادی روبه‌رو خواهید شد. به عنوان مثال در آمریکا برای اینکه شهروند این کشور شوید باید آزمون انگلیسی را پشت سر بگذارید. با این وجود، این تنها گزینه برای ورود به کشوری نیست که به زبان انگلیسی صحبت می‌کند.
 
پیدا کردن فرصت شغلی حتی اگر بتوانید انگلیسی صحبت کنید سخت است. بدون این، بازار کار از شما دورتر خواهد شد. همین موضوع روی قدرت مالی و کیفیت زندگی شما تاثیر خواهد داشت. به علاوه، باعث می‌شود در زندگی روزمره‌ی خود بیش از پیش نیاز به تلاش داشته باشد. تصور کنید به یک سوپرمارکت یا خواروبارفروشیف ایستگاه اتوبوس یا حتی بیمارستان می‌روید و انگلیسی نمی‌دانید.
 
برای برخی خانواده‌ها، تمام افراد از نسل‌های مختلف با ورود بک کشور جدید انگلیسی صحبت می‌کنند. اگر در این موقعیت قرار بگیرید تمام خانواده درگیر خواهند شد. به نسل قدیمی‌تر انگلیسی یاد بدهید و تلاش کنید با بررسی فعالیت روزانه‌ی آنها با استفاده از کار در خانه و دیگر فعالیت‌های خانوادگی، شاهد پیشرفتشان باشید.
 
۸- باعث بهبود تمرکز می‌شود
 
مطالعات جدید تایید می‌کند که اکثر ما گاهی اوقات در فکر فرو می‌رویم و مغزهای دوزبانه توجه و تمرکز بیشتری نسبت به دیگران دارند. این حقیقت با ارتباط میان عمر وظیفه‌ی تغییر میان زبان‌ها و بهبود مهارت‌های تمرکز تایید می‌شود.
 
تمرکز بهبود یافته‌ی شما از دو دیدگاه دو وجهی می‌آید. برای یادگیری موفق یک زبان جدید، باید علاوه بر افرادی که با شما صحبت می‌کنند به مطالعات خود توجه کنید. یکی بدون دیگری نمی‌تواند از شما یک فردی بسازد که انگلیسی صحبت می‌کند. برای اینکه بتوانید به خوبی انگلیسی صحبت کنید باید هر دو بخش را داشته باشید و این موارد لازم و ملزوم یکدیگر هستند. این موضوع به ویژه هنگام سفر بیشتر صدق می‌کند. همانطور که گفتیم، تغییرات انگلیسی براساس منطقه‌ای است که در آن هستید.
با توجه دقیق به جزئیات، حتی تکان‌دهنده‌ترین گفتگوها شما را از مسیر باز نمی‌دارد.
 
۹- بهتر از گذشته می‌توانید اصطلاحات محاوره‌ای را بیاموزید
 
باید بگوییم انگلیسی لهجه‌های کمی دارد و این موضوع قابل کتمان نیست. در مجموع ۵ طبقه‌بندی بین‌المللی برای استفاده از زبان انگلیسی وجود دارد:
 
انگلیسی جهانی
انگلیسی آمریکای شمالی
انگلیسی آتلانتیک مرکزی
انگلیسی آسیای جنوبی
انگلیسی آسیای شرقی
حتی اگر یک منطقه را انتخاب کنید، زمان زیادی باید تلاش کنید تا دیگر لهجه‌ها را بیاموزید. با این وجود درک انگلیسی در هر مرحله‌ای کاربرد زیادی دارد. از صنعت گردشگری گرفته تا مهاجرت به سمت منطقه‌ی جدید از جهان، دانستن انگلیسی مفید است. شاید نتوانید هرچیزی که می‌خواهید به یک فرد اهل هاوایی یا کاجون ورناکولار بگویید، ولی دانستن انگلیسی عمومی امریکا کمک می‌کنید بتوانید گفته‌های آنها را بفهمید. همین موضوع برای آنهایی که در بریتانیا به زبان انگلیسی مانکس و جوردی صحبت می‌کنند صادق است.
 
در حالی که اصطلاحات عامیانه حتی انگلیسی‌زبان ها را به مشکل می‌اندازد، اما دانستن انگلیسی برای اینکه بتوانید جهان اطراف خود را درک کنید مفید است. تحصیلات، استخدام و برقراری ارتباط با مطالعه‌ و درک انگلیسی بیش از پیش در دسترس خواهد بود.
 
حال شما با مزایای یادگیری زبان انگلیسی آشنا شدید و اکنون باید به دنبال یادگیری سریع‌تر آن باشید.

 


تاريخ انتشار : دوشنبه 17 دی 1397نظرات
ارسال یک نظر جدید

  نام شما
  ایمیل (منتشر نخواهد شد)
  آدرس وب
متن نظر
کد امنیتی